Интер не впечатли, но победи Верона

Интер се наложи над Верона с 1:0 на "Джузепе Меаца“ в мач от 18-ия кръг на италианската Серия А.

Интер поведе още в първата си атака. Галиардини стреля, топката се отклони в защитник и отиде в Мартинес. Неговият удар от границата на наказателното поле бе неспасяем за вратаря Монтипо.

Последва спасен удар на Лаутаро, но после положенията секнаха и мачът ставаше все по-труден за Интер, а от трибуните се чуваха недоволни възгласи.

В 63-тата минута отново аржентинският нападател се разписа, но голът му не беше зачетен заради нарушение в атака. Малко по-късно Верона можеше да изравни, но Андре Онана се справи и спаси вратата си.

В 81-ата минута Кристиян Аслани опита удар от далечна дистанция, но топката прелетя покрай левия страничен стълб. Във втората минута на даденото от съдията 4-минутно продължение Джанмарко Маняни от Верона също пробва късмета си с шут от разстояние, но нямаше успех.

След този успех Интер събра 37 точки на четвъртата позиция и се изравни с третия Ювентус, а двата тима са на една зад втория Милан. Верона остава на предпоследното място със само 9 точки в актива си.