Наполи се върна на пътя на победите

Наполи спечели гостуването си на Сампдория с резултат в 2:0 в двубой от 17-ия кръг на италианското първенство Серия А. Попаденията за неаполитанци реализираха Виктор Осимен и Елиф Елмас.

Наполи пропусна шанс да поведе в резултата в 6-ата минута, когато Матео Политано пропусна дузпа. В 19-ата обаче гостите откриха резултата. Марио Руи намери Виктор Осимен, който се разписа за 0:1 с десетия си гол за сезона в Серия А.

“Партенопеите" продължиха да тормозят противниковата защита и при един пробив на Осимен в 38-ата минута Томас Ринкон го спря с грубо нарушение, като в замяна получи директен червен картон. Това улесни задачата на неаполитанците, които натискаха и чакаха възможност за нов гол.

В 82-ата минута Елиф Елмас сложи точка на спора. Халфът беше точен от дузпа, която беше отсъдена за нарушение на Роналдо Виера срещу съперник.

Така Наполи събра 44 точки и е лидер във временното класиране. Сампдория остава в зоната на изпадащите с 9 точки.