Ювентус подчини Лацио и се върна обратно в топ 3

Ювентус спечели шеста поредна победа в италианското първенство, след като се наложи над Лацио с 3:0 в мач от 15-ия кръг на Серия А.

В 41-вата минута Педро нанесе далечен шут, от който си спечели само корнер. При последвалото центриране Николо Казале не намери целта с глава. Две минути по-късно Проведел реши да напусне наказателното си поле, за да пресрещне Кийн, който обаче успешно го прехвърли за 1:0.

В началото на второто полувреме Кийн реши всичко с втори гол. Хубава контраатака на "Ювентус" завърши с удар по диагонала на Филип Костич. Вратарят Проведел спаси, но Кийн бе на точното място за добавката на празна врата – 2:0.

В 90-ата минута и другият титулярен нападател на "Ювентус" се разписа. Аркадиуш Милик оформи крайното 3:0 след асистенция на Федерико Киеза.

Клубът от Торино удължи победната си серия до шест мача. Преди това "бианконерите" победиха Торино (1:0), Емполи (4:0), Лече (1:0), Интер (2:0) и Верона (1:0).

Общата разлика между отбелязаните и допуснати голове от торинци в последните шест мача е 12:0.

Ювентус, който не е губил точки на 8 октомври, е трети в класирането на италианския шампионат с 31 пункта от 15 мача.