Интер изкова обрат в Бергамо

Интер надви Аталанта с 3:2 като гост в един от най-интересните мачове от уикенда в Серия “А" и се завърна в топ 4 преди изиграването на останалите двубои от 15-ия кръг.

Домакините откриха резултата с точно изпълнение от бялата точка на Адемола Луукман в 25-ата минута, но след това Интер вкара три безответни гола.

В 36-ата Един Джеко изравни, а малко след почивката босненският нападател вкара втория си гол в мача, за да даде преднина на "нерадзурите". След точно час игра пък Паломино си отбеляза автогол - 3:1 за гостите.

Малко по-късно Паломино се реваншира донякъде и отбеляза за 2:3. Андре Онана сложи път на топката след неговия удар, но успя само да я избие в мрежата си.

В шестте минути добавено време бергамаските потърсиха изравнителното попадение, но хаотичният им натиск остана без успех.

За Аталанта това е четвърта загуба в последните пет мача, като от тях три са домакински. По тази причина съставът върви надолу в класирането, макар в един момент да беше втори.