Малко очакван голмайстор за Лацио при победата над Монца

Лацио постигна трудна победа с 1:0 у дома срещу Монца в двубой от 14-ия кръг на Серия А и по този начин излезе на второ място във временното класиране в шампионата с 30 точки. "Бианкоросите“, за който неизползвана резерва остана българският национал Валентин Антов, остават на 15-о място с 13 точки на сметката си.

Монца играха по-добре през първата част и дори направиха някой друг пропуск пред вратата на "орлите". Монца поведоха в 13-ата минута чрез Андреа Петаня, но неговият гол бе отменен от системата ВАР за минимална засада.  През второто полувреме Лацио вдигна темпото. Милинкович-Савич се размина с гола, а пропуск направи и Фелипе Андерсон.

Стигна се обаче до 69-ата минута, когато Педро шутира, вратарят на гостите Микеле Ди Грегорио отрази удара му, но при добавката Ромеро беше безпощаден - 1:0. 17-годишният халф влезе от пейката на почивката и в 69-ата минута донесе успеха с дебютния си гол за Лацио.