Рома и Сасуоло не се победиха

Днес, 9 ноември, се проведе мачът от 14-ия кръг на италианската Серия А, в който Сасуоло бе домакин на Рома. Срещата завърши при резултат 1:1.

Първото полувреме премина без голове, като едва в края на второто полувреме тимовете успяха да пробият противниковите защити. Рома отбеляза първи - това се случи в 80-ата минута на мача благодарение на усилията на нападателя Тами Ейбрахам след пас на Джанлука Манчини. Пет минути по-късно домакините изравниха - Андреа Пинамонти се разписа. След това отборите запазиха интригата до последния съдийски сигнал, но не можаха да определят победителя в тази среща - 1:1.

Равенството позволи на Рома да спечели 26 точки и да се изкачи до пето място в класирането. Сасуоло натрупа 16 точки, но остана на 13-о място в шампионата.