Нова победа за Наполи в Серия А (видео)

Лидерът в Серия А - Наполи победи Емполи на Паоло Дзанети с 2:0 на "Диего Армандо Марадона“ в Неапол.

През първата част имаше малко положения за домакините, но в крайна сметка головете паднаха след почивката.  Ървинг Лосано реализира дузпа, дадена за фал срещу Виктор Осимен в средата на полувремето.

Само пет минути по-късно задачата на неаполитанците се улесни още повече, защото съперниковият защитник Себастиано Луперто беше изгонен, след като получи втори жълт и съответно червен картон за груб фал срещу Лосано. В 88-ата минута именно мексиканецът центрира в наказателното поле. Осимен се размина с топката, но до нея достигна Пьотър Жиелински, който със своя шут я прати в мрежата за крайното 2:0.

С победата партенопеите събраха 38 точки, докато днешният им съперник от Тоскана остава 14-и. Девет пункта под "адзурите" е шампионът Милан, който е и с мач пасив.