Ювентус спечели дербито с Интер

В мача от 13-ия кръг на италианската Серия А се срещнаха Ювентус и Интер. Отборите играха на стадион "Алианц-Ювентус" в Торино. Ювентус спечели с 2:0. Срещата бе ръководена от главния рефер Даниеле Довери.

Първият гол в мача отбеляза френският полузащитник Адриен Рабио в 52-ата минута. Ювентус се втурна в бърза контраатака след корнер. Филип Костич проби по левия фланг и стреля покрай вратата, а Рабио изпрати топката в десния ъгъл. Крайният резултат в 84-ата минута постави халфът на домакините Николо Фагиоли. Костич записа втора асистенция.

Благодарение на победата Ювентус се изкачи на пето място в класирането на Серия А, като събра 25 точки след 13 изиграни мача. Интер падна до седмо място. Тимът на Симоне Индзаги има 24 точки.