Лацио взе голямото дерби срещу Рома

Лацио победи Рома с 1:0 в римското дерби, в което отборът на Жозе Моуриньо бе символичен домакин. Единственото попадение за успеха на "орлите" бе дело на Фелипе Андерсон след половин час игра. Той получи пас от Педро в наказателното поле и вкара топката в десния долен ъгъл на вратата на Руи Патрисио.

Само пет минути по-късно Николо Дзаниоло от Рома спря добре топката и нанесе мощен удар, който срещна страничния стълб.

През второто полувреме Рома така и не успя да осъществи истински домакински натиск. Лацио бе близо до второ попадение в 73-ата минута, когато изстрел на Фелипе Андерсон отиваше в десния ъгъл, но вратарят Руи Патрисио направи впечатляващо спасяване.

Рома загуби един от лидерите си Лоренцо Пелегрини, който напусна терена през втората част с разтежение.

С успеха Лацио се придвижи до третото място в класирането, като изпревари Аталанта по голова разлика. Рома остава близо, но е на пета позиция.