Фиорентина удари Самп като гост, Монца също с успех

Монца постигна домакинска победа над последния в Серия А Верона с 2:0. Новакът в елита бе улеснен от факта, че Джанджакомо Маняни бе изгонен от тима на гостите още в средата на първото полувреме.

Карлос Аугусто откри резултата за Монца в 68-ата минута, а Андреа Колпани затвърди успеха в последната минута. Българският национален защитник Валентин Антов влезе като резерва на мястото на бразилеца Марлон малко след час игра. С успеха Монца се изкачи до 15-о място, въпреки че започна сезона с поредни загуби.

Фиорентина утежни положението на предпоследния Сампдория, като го победи с 2:0 в Генуа. Джакомо Бонавентура даде аванс на "виолетовите" още в четвъртата минута. Никола Миленкович направи 2:0 в 58-ата минута. Фиорентина вече е на 11-а позиция в класирането.