Дженоа насочи Самп към Серия Б

Т. Михайлов

Дженоа победи с 2:1 Сампдория в дербито на Генуа, играно на „Луиджи Ферарис“ и насочи символичните гости към Серия Б. „Грифоните“, които са в средата на таблицата поведоха в 45-ата минута с гол на Антонио Флоро Флорес, който се разписа с глава от близко разстояние. Като цяло Сампдория доминираше през първата част, която завърши злощастно за „мореплавателите“.

Все пак те изравниха в 67-ата минута, когато Никола Поци довкара отбит от вратаря Едуардо удар на Паломбо. Драмата настъпи в края. Първо след сбиване на играчите Место от Дженоа бе изгонен, но в 6-ата минута на продължението Мауро Босели с удар от далече огорчи Самп. Тимът, който през този сезон бе близо до участие в Шампионската лига има едва 38 точки и изостава на 2 от 17-ия Лече, два кръга преди края.