Интер с класика срещу Самп

Интер прегази с 3:0 Сампдория в среща от 12-ия кръг на италианската Серия А. Момчетата на Симоне Индзаги доминираха на терена на стадион "Сан Сиро“ и закономерно записаха четвърта поредна победа в шампионата.

Мачът започна с натиск от страна на Интер. Така се стигна до 21-ата минута, когато след изпълнение на корнер от страна на Хакан Чалханоглу, Стефан де Фрай се извиси над всички и засече топката във вратата на Сампдория.

Федерико Димарко отправи прецизен изстрел в 31-ата минута, но топката се отби от левия страничен стълб на вратата.

В 44-тата минута Алесандро Бастони пусна чудесен дълъг пас към Барела, който с мощен шут разстреля Аудеро за 2:0.  В 73-тата минута Хоакин Кореа също се разписа и оформи крайния резултат.

Така Интер излезе на 5-ото място в класирането на първенството с актив от 24 точки. Сампдория е на незавидната 18-а позиция със скромните 6 пункта.