Милан е шампион! (видео)

Милан е шампион на Инталия. "Росонерите" детронираха Интер след равенство - 0:0 с Рома. в мач от 36-ти кръг на Серия "А". Милан има 78 точки и е на недостижим на първо място в класирането. По този начин те се изравниха с вечния съперник Интер по титли - 18. За последно "червено-черните" станаха първенци на Италия през 2004 година.

Двубоят започна добре за "вълците", които на няколко застрашиха вратата на Абиати. Пропуски направиха Вучинич и Симплисио. В игра за Милан се завърна Златан Ибрахимович, който обаче не се запомни с нищо интересно. През първата част новите шампиони на Италия не сътвориха нито едно интересно полжение.

След почивката нещата не се промениха - Рома търсеше победата, а Милан успя да спечели така необходимата точка. По едно добро положение двата тима си размениха в 60-ата минута, но Боатенг за столичани и Ибрахимович за "росонерите" нямаха късмет да се разпишат. След почивката започнаха празненствата за играчите на Милан.