Супер сезонът на Наполи продължава - взеха и дербито срещу Рома

Наполи надви Рома с 1:0 в Дерби дел Соле. Единственото попадение в мача от 11-ия кръг на Серия А бе дело на Виктор Осимен в 81-та минута.

В 70-ата минута с пропуск се отчете и Виктор Осимен, чийто удар мина встрани от вратата на домакините.

Нигериецът коригира мерника си в 81-ата минута, когато Крис Смолинг изгуби топката и се създаде опасна атака за Наполи. Топката стигна до Осимен в наказателното поле и там той не сгреши, припарирайки Патрисио за 1:0.

До края на мача тимът на Жозе Моуриньо опита да създаде опасности пред вратата на Алекс Мерет, но защитата на гостите се справи добре и не позволи на нападателите на Рома да донесат точката на своя тим.

Наполи остава на върха в класирането с 29 точки и без нито едно поражение, три повече от Милан. Рома е на пето място с 22 пункта в актива си.