Наполи няма спирка, отнесоха и новаци в Серия А

Наполи постигна осма поредна победа във всички турнири. Неаполитанци за пореден път демонстрираха прекрасна форма и се наложиха с 4:1 при визитата си на новака Кремонезе в среща от деветия кръг на Серия А.

Успехът в Кремона за футболистите на Лучано Спалети обаче не дойда никак лесно, въпреки изразителното му изражение. Гостите поведоха в 26-ата минута от дузпа, която бе реализирана от Матео Политано, но домакините изравниха две минути след старта на второто полувреме чрез Сириел Десер.

Наполи продължи да доминира и след изравняването, но гостите стигнаха до втори гол чак в 76-ата минута, когато точен бе Джовани Симеоне.

Крайното 4:1 стана факт в добавеното време на срещата, когато Ървинг Лосано и Матиас Мирамонтес вкараха два бързи гола.

Победата утвърди "небесносините" еднолично на върха в класирането с 23 точки, на две пред втория Аталанта и на три пред Удинезе и шампиона Милан. Поражението остави Кремонезе на предпоследното 19-о място в класирането с три точки и без победа от началото на сезона.