Милан ликува в дербито срещу Ювентус

Милан се наложи над Ювентус с 2:0 в дербито на деветия кръг на италианската Серия А.

Италианският шампион изигра хитро мача и победата му можеше да бъде дори по-изразителна. В 20-ата минута удар на Рафаел Леао се отби в левия страничен стълб. В 34-ата минута отново Леао отправи хубав изстрел, като вратарят на "бианконерите" Войчек Шченсни успя да отбие топката, която влизаше в десния му ъгъл и тя отново се удари в гредата, но не влезе в мрежата.

Милан все пак откри резултата в добавето време на първата част. Тогава шут на Оливие Жиру бе блокиран, но топката попадна в Фикайо Томори, който бе точен при добавката.

В 54-ата минута Брахим Диас направи 2:0 за Милан, след като направи солова акция и преодоля няколко защитници на Ювентус.

В 71-вата минута Аркадиуш Милик имаше възможност да намали за гостите, но ударът му с глава бе спасен от вратаря на домакините Чиприан Татарушану.

В добавеното време на мача пропуск направи и резервата на "росонерите" Дивок Ориги.

Милан се изравни по точки с Наполи и Аталанта на върха на класирането, докато Ювентус остава на осмо място.