Милан пречупи Емполи, три гола паднаха в добавеното време (видео)

Днес, 1 октомври, се проведе мачът от осмия кръг на италианската Серия А, в който Милан гостува на Емполи. Срещата се проведе на стадион "Карло Кастелани" и завърши с победа на гостите 3:1.

Изненадващо, домакините дадоха битка на шампиона, като не изостанаха от него по удари (15-17 в полза на Милан към края на срещата). Усилията на тосканци обаче не бяха достатъчни. В 79-ата минута хърватският нападател Андре Ребич успя да реализира голов шанс след пас на португалското крило Рафаел Леао.

Въпреки пропуснатия гол Емполи не се предаде, а в добавеното време, в 92-ата минута на срещата, полузащитникът Недим Байрами реализира уверено пряк свободен удар и изравни резултата в мача.

Но Милан реагира по шампионски - попадението бе дело на защитника Фодай Бало-Туре. В 97-ата минута Рафаел Леао постави точка на спора с точен удар.

След тази победа Милан събра 17 точки и се изкачи на третата позиция в класирането. Емполи остава на 14-то място със 7 точки.