Наполи удари Милан в супер мач (видео)

Наполи победи Милан с 2:1 в мач от 7-ия кръг на Серия А, а двата тима продължиха тенденцията да правят страхотни двубои.

Всичко по-интересно се случи след почивката. Кварацхелия проби в наказателното поле на Милан в 51-та минута, когато бе спрян от Сержиньо Дест. Двата отбора влязоха в кратка физическа разправия, а съдията разгледа ситуацията на монитора и след това даде дузпа. Политано се нагърби с отговорността да изпълнявав дузпата. Менян хвана ъгъла, но топката мина под тялото му. Наполи поведе с 1:0.

Шампионите се върнаха в сблъсъка с гол на Оливие Жиру. Французинът засече центриране на Тео Ернандес. Нападателят бележи в трети пореден шампионатен мач, за първи път от юли 2020 г., когато носеше екипа на Челси.

Ентусиазмът на италианския шампион обаче секна в 78-ата минута, когато при центриране на Марио Руи резервата Симеоне изпревари Фикайо Томори и с глава върна преднината на "партенопеите". До края до нов гол не се стигна, макар Калюлю да бе близо, след като нацели греда.