Какво се случва с Рома? Още една издънка за хората на Моуриньо

Съперникът на Лудогорец в Лига Европа - Рома записа втора загуба в последните си три мача. Този път тимът падна с 0:1 у дома от новия лидер в Серия А - Аталанта.

В герой за своя тим се превърна Джорджо Скалвини, който в 35-ата минута преодоля вратаря с удар в долния десен ъгъл за 1:0. Пет минути след това Рома поиска дузпа за падане на Николо Дзаниоло в наказателното поле на съперника, но реферът даде знак играта да продължи.

Рома остана без треньор на пейката в 57-ата минута, когато реферът изгони Жозе Моуриньо с червен картон. До края на мача не се случи нищо по-интересно и Аталанта си тръгна с трите точки. Те помогнаха на тима да се изкач1и на върха със 17 точки, с една повече от Удинезе, докато Рома е на шесто място с 13.