Рома пречупи Емполи

Емполи загуби от Рома в мача от 6-ия кръг на италианското футболно първенство. Срещата се проведе на стадион "Карло Кастелани" в Емполи и завърши с победа на гостите - 2:1.

В средата на първото полувреме аржентинският нападател на римляните Пауло Дибала стигна първи до топката след отбиването ѝ и я прати в противниковата врата - 1:0.

В края на първото полувреме Емполи успя да върне едно попадение: словенският защитник на сините Петър Стоянович центрира в наказателното поле, което бе затворено от полузащитника Филипо Бандинели.

Английският нападател на Рома Тами Ейбрахам вкара победния гол в 71-ата минута след центриране на Дибала. Полузащитникът на римляните Лоренцо Пелегрини пропусна дузпа шест минути по-късно.

След шест кръга на италианското първенство Емполи е на 16-о място (четири точки), а Рома е пета (13 точки). В следващия мач от турнира хората на Паоло Санети играят с Болоня, а тимът на Жозе Моуриньо ще играе с Аталанта.