Юве отново с грешна стъпка, драма с червени картони в края срещу Салернитана

Ювентус се размина с първа загуба за сезона, след като 0:2 успя да стигне до 2:2 срещу Салернитана в Торино.

Домакините изоставаха с две попадения на почивката след голове на Антонио Кандрева в 18-ата и на Кшищоф Пьонтек от дузпа в добавеното време на първата част.

Торинци изравниха през втората част, благодарение на Бремер (51') и Леонардо Бонучи (90+3') от дузпа.

Секунди след гола от дузпа на Бонучи друга резерва - пристигналият под наем от Марсилиия Арек Милик, вкара за 3:2, след което бе изгонен за втори жълт картон, защото си свали фланелката при радостта си след гола.

След преразглеждане на положението с ВАР обаче реферът отсъди засада, тъй като Бонучи, който бе зад отбраната на гостите, опита да играе с топката точно преди тя да влезе в мрежата.

Това доведе до масово недоволство в лагера на "старата госпожа" и меле, в което се включиха почти всички футболисти. В резултата на това реферът изгони с директни червени картони Федерико Фацио и Хуан Куадрадо, както и треньора на домакините Макс Алегри. От гостите заради мелето червен картон получи Федерико Фацио.

Притеснителното за Юве е, че за шест кръга от началото на сезона, отборът има четири ремита и само две победи.