Милан пречупи Самп с човек по-малко (видео)

Милан победи Сампдория в мач от 6-ия кръг на италианската Серия А. Срещата се проведе на стадион "Луиджи Ферарис" в Генуа и завърши с победа на гостите - 2:1.

В шестата минута бразилският нападател на "росонерите" Жуниор Месиас откри резултата, след асистенция на Рафаел Леао. В 47-ата минута обаче същият Леао получи втори жълт картон и трябваше да напусне терена. 10 минути по-късно Сампдория изравни: сръбският халф Филип Джуричич отбеляза с глава след центриране на Томашо Аугело. В средата на втората част защитникът на генуезците Гонсало Виляр игра с ръка в наказателното си поле, за което бе отсъдена дузпа, реализирана от нападателя на Милан Оливие Жиру.

Така след шест кръга на италианското първенство генуезците имат две точки (в момента 18-о място), а "росонерите" - 14 (второ място). В следващия мач от Серия А Сампдория ще играе със Специя, а Милан с Наполи.