Милан взе дербито срещу Интер (видео)

Милан победи градския съперник Интер с 3:2 в 199-о шампионатно издание на "Дерби дела Мадонина".

С успеха Милан оглави класирането в Серия А с 11 точки, а Интер е пети с две точки по-малко.

Рафаел Леао бе героят за "росонерите" в дербито с два гола и асистенция.

Двата гранда от Милано изиграха зрелищен мач, който остави без дъх зрителите, изпълнили "Сан Сиро" и милионите пред телевизионните екрани.

Интер поведе в резултата с гол на Марсело Брозович в 21-а минута, но само седем по-късно звездата на Милан Рафаел Леао изравни с мощен шут по диагонала след асистенция на Сандро Тонали.

Оливие Жиру направи пълен обрата за Милан с втори гол за тима в 54-а минута. Французинът засече от движение топката в мрежата след подаване на Леао. Шест минути по-късно ролите се размениха: Жиру свали топката с глава за Леао, който финтира двама от Интер и вкара топката в мрежата зад Ханданович.

Точно когато изглеждаше, че интригата в мача е приключила, току-що влезлият в игра Един Джеко вкара гол в 67-а минута и Интер получи импулс в следващите минути в търсене на изравнително попадение. Натискът на "нерадзурите" се засили, но Джеко, Лаутаро Мартинес и Хакан Чалханоглу пропусна да вкарат и да донесат точка за Интер.