Интер се върна към победите, Рома вече е на върха в Серия А

Интер се върна на победния път в Серия А. "Нерадзурите" не срещнаха проблеми с новака Кремонезе и го победиха с 3:1 у дома. Срещата беше от 4-ия кръг на Калчото.

Хоакин Корея вкара първия гол в 12-тата минута, Николо Барела удвои в 38-ата, а появилият се от пейката Лаутаро Мартинес реши всичко четвърт час преди края. В последните минути Давид Окереке върна едно попадение. С успеха "нерадзурите" излязоха на второ място в класирането, изпреварвайки градския си съперник Милан преди дербито помежду им през уикенда.

В същото време Рома излезе на първо място в класирането в Серия А след категорична победа с 3:0 срещу новака Монца. Пауло Дибала беше голямата звезда в двубоя на "Олимпико". Аржентинският национал отбеляза дебютните си две попадения с екипа на "вълците" и им осигури добър аванс още до почивката. Третият гол за тима на Жозе Моуриньо вкара защитникът Рожер в 61-вата минута.  Отборът, който е съперник на Лудогорец в Лига Европа, вече е на върха в таблицата в Италия с 10 точки.