Милан си свърши работата срещу Болоня

Италианският шампион Милан оглави временното класиране на Серия А, след като спечели с 2:0 домакинството си на Болоня 3-тия кръг.

Домакините поведоха още при първата си опасност. В 21-ата Леао изведе беше изведен сам по диагонал и стреля в близкия ъгъл за 1:0. В основата на попадението беше Де Кетеларе, който първо отне топката от играч на гостите, а след това подаде към своя съотборник.

В добавеното време на първата част домакините имаха два шанса. Първо Оливие Жиру стреля на сантиметри от целта, а след това Леао се справи с двама играчи на Болоня и стреля от точката за дузпата, но Скорупски се намеси.

Шампионите увеличиха аванса си в 58-ата минута, когато Оливие Жиру вкара страхотно попадение, стреляйки от воле за 2:0.

В 68-ата минута Никола Сансоне пробва мерника си от границата на наказателното поле, но топката се отби в левия страничен стълб.

Така Милан увеличи серията си на 19 мача без загуба в първенството.