Лацио удари Интер, Луис Алберто с великолепен гол

Лацио спечели с 3:1 у дома дербито в Серия А срещу Интер и поне временно оглави класирането в италианския елит.

Домакините се понравиха с хубав контраатакуващ футбол на "Олимпико" и заслужиха трите точки, докато съперникът им допусна първа грешна стъпка в първенството този сезон.

Бразилският халф Фелипе Андерсон изведе домакините напред преди почивката след поредната асостенция на Сергей Милинкович-Савич – негова 13-а от началото на миналия сезон.

В 51-ата минута обаче Интер изравни резултата. Лаутаро се възползва след суматоха в наказателното поле и от няколко метра засече във вратата на Проведел.

В 75-ата минута се стигна до фамозен гол на Луис Алберто със същински снаряд с външен фалц в далечния ъгъл.

4 минути преди края се разписа и резервата Педро Родригес, а контраатаките на Лацио можеха да донесат още попадения.

В таблицата тимът на Маурицио Сари води със 7 т., а Интер остава с 6, колкото имат Рома и Наполи.