Рома с трудна победа срещу Кремонезе

Рома триумфира с 1:0 в предпоследния мач от втория кръг на Серия А срещу Кремонезе, но не и без да даде свидна жертва.

Николо Дзаниоло се контузи в края на първото полувреме, когато след сблъсък с Лука Лочошвили се озова на земята в агония, държейки се за лявото рамо. Той бе изнесен на носилка с опасения за счупена ключица, но тепърва предстои да бъде прегледан в болница, за да се прецени състоянието му.

Втората част започна с греда за гостите. Отново Сириел Десерс бе на стрелкова позиция, като стреля мощно от ръба на наказателното поле и разтресе напречната греда.

Рома отговори с триходова акция в 55-а минута, която завърши с удар на Ел Шаарауи в гредата, а при добавката Дибала не уцели опразнената врата.

Натискът на Рома даде резултат в 66-а минута, когато Крис Смолинг реализира с глава след центриране от корнер на капитана Пелегрини.