Лацио с обрат на старта в Серия А (видео)

Лацио победи Болоня с 2:1 в мач от 1-ия кръг на Серия А. "Орлите" трябваше да правят обрат на "Олимпико", след като изоставаха на полувремето.

Двубоят започна ужасяващо за новия вратар на Лацио, който в 6-ата минута направи огромна глупост, като напусна наказателното си поле и игра с ръка, за да спре опасно нападение на Болоня. Главният съдия си помогна с ВАР и показа директен червен картон.

Болоня се възползва от численото си предимство и откри резултата в 38-ата минута, когато Арнаутович беше точен от дузпа.

В самия край на първата част Болоня също остана с 10 души на терена. С втори жълт, съответно червен картон беше изгонен Сумаоро.

Това позволи на Лацио по-смело да потърси обрата след почивката. В 68-ата минута Лоренцо де Силвестри си вкара автогол за 1:1. Победното попадение в мрежата на гостите вкара Чиро Имобиле в 79-ата минута. Така римляните стигнаха до трите точки в първия кръг.