Милан се развихри срещу австрийци

Милан направи най-силния си двубой от своята предсезонна подготовка. "Росонерите" играха много силно и постигнаха заслужен успех с 5:0 над австрийския Волфсбергер в третата си лятна контрола, която се игра в Клагенфурт.

Италианският шампион излезе в състав, който е много вероятно да бъде основен за новия сезон. Първият гол падна чак в 39-ата минута, когато капитанът Давиде Калабрия пусна чудесен прехвърлящ пас към Рафаел Леао, който  прехвърли вратаря. Това даде самочувствие на Милан и само две минути по-късно Анте Ребич също се разписа.

През втората част паднаха дори повече попадения. В 57-ата минута Тео Ернандес намери Жуниор Месиас, който отбеляза направи резултата класически. Три минути по-късно Адли също прати топката в противниковата мрежа с добавка след избит удар на Алексис Салемакерс. В 66-ата минута Фоде Бало-Туре центрира, а Матео Габия оформи крайния резултат с глава.