Милан с още една крачка към Скудето (видео)

В двубой от 34-ти кръг на Серия "А" Милан победи Бреша с минималното 1:0. По този начин тимът от Милано продължава да бъде лидер в класирането. "Росонерите" играха без двама основни играчи, в лицето на Златан Ибрахимович и Алешандре Пато.

Пропуски за "червено-черните" направиха Касано, Робиньо, Фламини и Кларънс Зеедорф. В края на мача, играчите на Бреша имаха няколко добри положения, но Давиде Байоко нямаше късмет при завършващия удар. В 80-ата минута Алесандро Диаманти нацели горната греда над Абиати, след удар от фаул.

Така се стигна до 82-ата минута, когато нелогичното се случи. Въпреки че домакините имаха повече положения, Касано намери по отличен начин Робиньо, който реализира и по този начин донесе трите точки за своя тим. До края на срещата домакините опитаха да върнат гола, но това така и не стана и играчите на Милан се поздравиха с победата.