Обрат и Милан е все по-близо до титлата (видео)

Милан обърна Верона и записа победа с 3:1 при гостуването си от 36-ия кръг на Серия А. Така "росонерите" направиха нова важна крачка към Скудето.

"Росонерите" започнаха силно, а гол на навършващия 22 години днес Сандро Тонали бе отменен заради засада в 16-ата минута. Вместо това Давиде Фараони откри резултата в 38-ата минута след хубав прехвърлящ пас на Лазович (1:0).

Все пак Тонали в края на полувремето върна надеждата на "росонерите" след асистенция на Рафаел Леао, а в 50-ата минута същата комбинация сработи отново и Тонали направи обрата пълен.

Възстановеният от операция Флоренци влезе в игра в 84-ата минута и само две след това оформи крайния резултат с мощен шут след комбинация с друга резерва - Месиас.

Два кръга преди края Милан остава лидер с 80 точки, две повече от градския съперник и настоящ шампион Интер, докато Наполи теоретично отпада от борбата за титлата на трето място със 73 точки.