Интер се справи отлично с Рома (видео)

Интер и Рома изиграха двубой от 34-ия кръг на Серия "А". Домакините победиха с 3:1 и добавиха нови 3 точки към актива си, които им помагат да заемат първото място във временното класиране.

Първото добро положение дойде в 18-та минута, когато Чалханоолу стреля към вратата на Рома, но техният страж Руи Патрисио се намеси добре. В 29-та минута Манчини пропусна да се разпише с глава след центриране от пряк свободен удар. Минута след това обаче дойде и първия гол в срещата. Чалханоолу изведе Дъмфрис, който мушна топката между краката на Патрисио за 1:0. В 40-минута нов гол за домакините зарадва феновете по трибуните. Перишич подаде към Брозович, който не сгреши за 2:0.

В 51-та минута Лаутаро опита изстрел, който беше избит от Патрисио в корнер. При последвалото центриране именно аржентинецът покачи на 3:0 след удар с глава. Гостите успяха да отбележат само едно попадение и то едва в 85-та минута, когато интригата отдавна я нямаше на терена. Мхитарян бе точен за 3:1.