Наполи и Рома поделиха по точка (видео)

Наполи и Рома завършиха наравно - 1:1 в среща от 33-ия кръг на Серия А. Благодарение на точката си неаполитанците събраха актив от 67 пункта, като по този начин вече изостават на 4 от лидера Милан. Рома остава 5-и с 58 точки.

Лоренцо Инсиние даде аванс на домакините рано в срещата. Той беше точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Роджър Ибаниес срещу Ървинг Лосано. Първоначално арбитърът не отсъди наказателен удар. След намесата на ВАР промени решението си, за да може Наполи да дръпна напред в резултата.

Рома опита до края на полувремето да се върне в мача, но Пелегрини и Дзаниоло не бяха точни. Второто полувреме предложи много нерви и малко голови положения.

В първата минута от добавеното време на срещата обаче Рома се добра до равенството и стигна до точката. В герой за римляните се превърна резервата Стефан ел Шаарауи, който получи от Ейбрахам на границата на наказателното поле и препарира Мерет.