Милан се върна на пътя на победите и засили Дженоа към Серия Б (видео)

Милан се наложи над Дженоа с 2:0 на "Джузепе Меаца“ в сблъсък от 33-ия кръг на Серия А. Първият гол за "росонерите" реализира Рафаел Леао, който откри резултата в 11-ата минута.  Калюлю центрира по перфектен начин към Леао, който със своето воле донесе трите точки на своя тим.

В края на първата част Пабло Галдамес получи добра възможност да изравни, но изстрелът му се оказа неточен. Малко след почивката Жиру пропиля добра възможност. До края пропуск направи и  Леао. Три минути преди последния съдийски сигнал Жуниор Месиас сложи точка на спора, фиксирайки крайния резултат.

Така Милан се върна на пътя на победите, след като предния уикенд завърши наравно с Торино, а и преди това тимът записа реми. Положението за Дженоа продължава да е изключително неприятно, като тимът остава в опасната зона.