Интер на върха с една точка пред Милан (видео)

Специя и Интер изиграха двубой от 33-ия кръг на Серия “А". Домакините загубиха с 1:3 и така Интер остава на първо място в класирането с 1 точка пред втория Милан.

Въпреки добрата игра на гостите още от самото начало първият гол дойде едва в 31-та минута след като Марсело Брозович получи пас от Данило Д'Амброзио и отбеляза за 0:1. Втората част започна с нелепа ситуация, при която Иван Перишич попречи на съотборника си Един Джеко да вкара от пет метра.

В 73-та минута нов гол за Интер удвои преднината им за 0:2. Перишич подаде към Лаутаро Мартинес, който бе безпогрешен. Малко след това в 88-та минута един почетен гол отбеляза и Специя чрез своя капитан Джулио Маджоре за 1:2, но 5 минути след това интригата вече я нямаше. Алексис Санчес оформи крайното 1:3 и даде добра преднина на Интер в класирането.