Мечтата на цял Неапол все по близо до сбъдване

Т. Михайлов

Наполи победи с 2:0 Болоня на “Ренато Дел’Ара” и се изравни по точки с лидера в Серия А Милан, преди двубоя на “росонерите” с Фиорентина по-късно днес. Възпитаниците на Валтер Мадзари направиха поредния си силен мач, а головете вкараха Джузепе Маскара и Марек Хамшик.

Наказанието на суперзвездата на “партенопей” Единсон Кавани не се оказа пречка за спечелването на трите точки. Заместникът му днес Маскара откри в 30-ата минута. Пациенца намери Маджо с дълъг пас. Той центрира ниско, Лавеци отклони с пета и Маскара засече в мрежата.

В последната минута на първата част Наполи получи дузпа. Хамшик и Лавеци се озоваха сами срещу Вивиано, но не можаха да вкарат, тъй като стражът фаулира аржентинеца. Словашкият национал удвои от бялата точка, с което затвори мача. През втората част Болоня пропусна добри шансове да се върне в мача, а и вратарят Де Санктис направи добри спасявания.