Рома с късен обрат като домакин в Калчото (видео)

Рома победи след обрат като домакин Салернитана с 2:1, в мач от 32-ия кръг на Калчото.

Последният в класирането на Калчото поведе пръв в мача, след като в 22-та минута Иван Радуванович отправи пронизващ далечен удар, който преодоля Патрисио за 1:0.

Малко преди почивката главният съдия посочи бялата точка в полза на Рома, но се стигна до намесата на ВАР и в крайна сметка решението бе променено..

Рома стигна до първия си гол чак в 81-та минута, когато Карлес Перез, който се бе появил само минути по-рано от пейката, овладя топката от около 20 метра и изненада Сепе с отличен изстрел, който се оплете в мрежата му.

Само четири минути по-късно Крис Смолинг засече центриране от пряк-свободен удар и с глава донесе успеха за своя тим. Той го върна на петото място с 57 точки – отново на две пред Лацио в битката за квота в Лига Европа.