Фиорентина си тръгна с 3 точки от Неапол (видео)

Фиорентина записа труден успех с 3:2 при визитата си на Наполи в любопитна среща от програмата на 32-ия кръг на Серия А.

В 14-ата минута Виктор Осимен прати топката във вратата на съперника, но попадението му не беше зачетено поради засада. В 29-ата минута Николас Гонсалес овладя топката на гърди и с точен удар откри резултата в полза на гостите. Именно при резултат 1:0 завърши първата част.

В 56-ата минута Дрис Мертенс влезе в игра и само две минути по-късно изравни с шут по земя след асистенция на Осимен. В 65-ата минута Жонатан Иконе последва неговия пример и върна преднината на Фиорентина, като беше точен само минута след появата си на терена.

20-тина минути преди края гол на резервата Ървинг Лосано не бе зачетен поради засада. Малко след това Артур Кабрал преодоля Станислав Лоботка и с чудесен изстрел увеличи аванса на тима от Флоренция. До края на мача силите на неаполитанците стигнаха само за още едно попадение, дело на Осимен в 84-ата минута.