Обрат в Сардиния остави Ювентус в битката за титлата (видео)

Ювентус постигна ценна победа с 2:1 като гост на Каляри в двубой от 32-ия кръг на Серия А. Успехът не дойде никак лесно за торинци, които изоставаха в резултата след 10 минути игра, когато резултатът в полза на домакините откри Жоао Педро в 10-ата минута.  Разван Марин подаде добре на Жоао Педро и той успя да вкара топката в горния ляв ъгъл на вратата на Ювентус.

Гол на Рабио в 23-ата минута не бе зачетен след намеса на VAR. Тогава Пелегрини стреля, топката се отклони в Рабио, който ѝ обърна гръб и влезе в мрежата. Реферите прецениха обаче, че топката е докоснала ръката на футболиста, която обаче бе плътно прибрана до тялото му. Повторенията така и не убедиха, че топката удря ръката, а не гърба на играча.

В крайна сметка в добавеното време на първото полувреме Ювентус върна равенството чрез Матайс Де Лихт.

Четвърт час преди Душан Влахович донесе пълен обрат за "бианконерите". Така Ювентус се утвърди в топ 4, като събра 62 точки - с осем повече от петия Рома. Каляри пък продължава битката за оцеляване, като записа пета поредна загуба в първенството.