Интер на точка от върха (видео)

Интер и Верона изиграха двубой ор 32-ия кръг на Серия А. Домакините победиха с 2:0 и се доближиха само на точка от градския си съперник Милан, който е лидер в класирането.

Първата добра ситуация се разигра в 4-та минута, когато Димарко опита добра атака, която обаче бе пресечена от защитник на протичниковия отбор. Малко след това Милан Шкриняр опита удар с глава, но топката прелетя над вратата. В 18-та минута Иван Перишич отправи опасен шут от границата на наказателното поле, но вратарят успя да го отрази. 4 минути след това Перишич подаде към Барела, който откри резултата за 1:0.

В 30-та минута отново Перишич подаде за последвалия гол за Интер. Един Джеко от близко разстояние стреля към вратата на Монтипо и оформи крайния резултат 2:0.

В 61-та минута Симеоне пробва далечен шут, с който Ханданович се справи. В 78-та минута нова комбинация между Перишич и Джеко не даде очаквания резултат.