Рома и Наполи с победи в кръга на Серия А

Рома се наложи като гост на Сампдория с минималното 1:0 в среща от кръга на Серия А. В герой за "вълците" се превърна Хенрих Мхитарян, който вкара единственото попадение в срещата след около половин час игра. До края имаше положения и пред двете врати, но до нов гол така и не се стигна.

Това бе втора поредна победа за "римляните" и те са 5-ти в класирането.

В друг интересен мач от този кръг - Наполи също постигна победа като гост. Небесносините имаха визита на Аталанта и се споравиха, надделявайки с 3:1. След четвърт час игра Лоренцо Инсине откри резултата след точно изпълнена дузпа. В 37-ата минута Матео Политано удвои аванса на гостите. След час игра Мартен ден Рон намали изоставането на домакините, но в самия край Елмас вкара трети гол за тима от Неапол и по този начин фиксира крайния резултат.

Победата изравни по точки Наполи с лидера Милан.