Фиорентина с важна победа, отменени голове и червен картон белязаха мача

Фиорентина направи важна стъпка към Топ 6 след минимална победа с 1:0 като домакин на Емполи днес.

Попадението с цена на три точки отбеляза Нико Гонзалес в 58-ата минута. Секунди преди попадението Луперто от тима на Емполи получи втори жълт картон и бе изгонен.

В 39-ата минута Федерико ди Франческо вкара гол за Емполи след акробатичен удар, но съдията Лука Масими отмени попадението след консултация с ВАР заради нарушение в атака.

В началото на второто полувреме Кабрал от Фиорентина също вкара гол, но и той не бе зачетен, защото авторът на асистенцията за попадението Сапонара е бил в положение на засада.

Така "виолетовите“ събраха 50 точки и са на осма позиция, като от шестия Аталанта ги дели само една точка. Емполи остава на 13-а позиция с 33 точки.