Рим тази вече ще е червен! (видео)

Рома надигра тотално Лацио в дербито на Рим и го спечели с 3:0, като и трите попадения паднаха още преди почивката.

Тами Ейбрахам откри резултата още преди да бе изтекла и една минута от двубоя, отбелязвайки и най-бързия гол в историята на дербито - само 56 секунди след първия съдийски сигнал.

В 22-ата минута Карсдорп центрира към чакащия пред вратата Ейбрахам, който с акробатичен удар удвои преднината на "джалоросите". Пет минути по-късно Залевски получи добра възможност да стреля, но Стракоша отрази шута му, а след това Мхитарян прати топката над вратата.

Пет минути преди края на първата част капитанът на "вълците" Лоренцо Пелегрини отбеляза феноменален гол от пряк свободен удар, попаднал точно в горния ляв ъгъл на вратата на Лацио. По този начин атакуващият халф качи преднината на тима си на цели три гола.

След почивката Лацио заигра по-добре, но трудно стигаше до истински голови възможности. За сметка на това Ейбрахам бе на косъм от това да оформи хеттрика си, но излязъл сам срещу Стракоша в началото на втората част, стреля покрай вратата.

С победата Рома изпревари Лацио в класирането и вече е пети с 51 точки, на две пред градския си съперник.