Юве се справи с Рома на Олимпико

В неделното дерби на 31-ви кръг от Серия "А" Ювентус победи като гост Рома с 2:0. Грандът от Торино игра без своя вратар и основна фигура - Джанлуиджи Буфон. Титулярният страж на "бианконерите" получи травма и на неговото място под рамките на вратата застана бившият страж на Милан Марко Сторари.

Двата отбора започнаха мълниеностно срещата. Първото по-опасно положение бе пропиляно от Симоне Пепе, който прати топката в аут. В 9-ата минута Марко Сторари със страхотен рефлекс спаси Юве от попадение, след като изби удар на Вучинич. След половин час игра звездата на Рома Франческо Тоти обстрелва стража на Юве, но без успех.

Фабио Гросо също нямаше късмет пред гола и по този начин двата тима се прибраха на почивката при резултат 0:0.  През втората част двата гранда продължиха с атрактивния футбол. Филип Мексес бе принудително сменен от Марко Касети и това оказа влияние върху защитната линия на "вълците". След един час игра Милош Красич откри резултата, след като получи хубав пас от Гросо.

В 72-ата минута Жереми Менез нацели гредата. Само две минути по-късно Алесандро Матри също записа името си сред голмайсторите, оформяйки и крайния резултат 2:0 за Юве.