Рома едва си спечели точка срещу Сасуоло

Сасуоло и Рома завършиха 2:2 в мач от 25-ия кръг на италианското първенство по футбол. Така домакините остават без победа в последните си четири мача, а гостите останаха без успех в трета поредна среща.

Гол на Хамед Траоре бе отменен първото полувреме поради спорна игра с ръка на футболиста на домакините.

Отмененият гол сякаш събуди гостите, които вкараха попадение чрез Тами Ейбрахам, но англичанинът бе в засада и той бе отменен.

Гостите откриха резултата от дузпа в добавеното време на първата част, а точен за Рома бе Тами Ейбрахам. Две минути след почивката Крис Смолинг си вкара нещастен автогол и върна интригата в мача.

В 73-ата минута Траоре направи обрата пълен. Само пет минути по-късно обаче Джан Марко Ферари бе изгонен след спорен втори жълт картон и така домакините заиграха с човек по-малко.

Рома организира финален щурм, който бе оползотворен с попадение, след като Брайън Кристанте порази вратата на Консили за крайното 2:2.

Така "вълците" измъкнаха точката, като с 40 пункта е на седмо място. Сасуоло е на 12-то с 30 т.