Лацио без проблеми срещу Болоня (видео)

Лацио спечели с 3:0 домакинството си на Болоня от 25-ия кръг на Серия А. Чиро Имобиле изведе римските "вълци“ напред в резултата още преди почивката, а през втората част две попадения добави Матия Дзакани.

През по-голямата част от мача столичани контролираха случващото се на терена, така че трите точки са напълно заслужени.

След успеха Лацио се изкачи до седмата позиция в класирането с актив от 42 точки, докато Болоня е 13-и с 28.

Лацио 3-0 Болоня

Голове: Имобиле, 13 (дузпа), Закани, 53, 63

Лацио: Стракоша - Марушич, Габарон (Раду 78), Луис Фелипе, Лазари - Луис Алберто, Лейва (Каталди 66), Милинкович-Савич (Базич 82) - Закани (Моро 78), Имобиле, Педро (Фелипе Андерсън) , 66)

Болоня: Скорупски - Тийт, Медел, Сумаоро (Бонифаций 58) - Дайкс (Касиус 46), Сванберг, Шоутен (Ебишер 66), Сориано (Бароу 46), Хики (Винято 78) - Арнаутович, Орсолини

Жълти картони: Сванберг, Медел, Луис Алберто, Лейва