Милан размаза Лацио и отива на полуфиналите

Милан размаза Лацио с 4:0 на "Сан Сиро“ в четвъртфинала за Купата на Италия и по този начин "росонерите“ си осигуриха среща с Интер в полуфинала на турнира.

Рафаел Леао откри резултата в 24-ата минута, а в края на полувремето Оливие Жириу за пореден път блесна с два бързи гола, което стори и в дербито с Интер. Тази вече французинът се разписа в 41-ата минута за 2:0, а в първата от продължението на първата част за класическото 3:0.

В 79-ата минута отбраната на гостите не успя да изчисти центриране от ъглов удар и Франк Кесие се възползва от подаръка, правейки 4:0 със силен шут от движение.

На 1/2-финалите Милан ще срещне градския си съперник Интер, който се справи с Рома с 2:0. За другия полуфинал ще се класират победителите от Ювентус - Сасуоло и Аталанта - Фиорентина.