Рома се препъна в Дженоа (видео)

Рома и Дженоа изиграха двубой от 24-ия кръг на Серия "А". Откриващият мач за този кръг завърши при резултат 0:0.

Въпреки че отборът на Дженоа заема предпоследното място в класирането в днешният двубой игра смело и създаде няколко добри ситуации пред вратата на Руи Патрисио. Калеб Екубан и Келвин Йебоа предложиха добра игра от страна на гостите.

Второто полувреме бе по-силно за "вълците". В 55-та минута Крис Смолинг се оказа на точното място след центриране от фаул, но с глава не намери мрежата на Сиригу. Ейбрахам, Кристанте и резервата Афена-Гиян също опитаха добри удари, но без успех.

В 68-та минута гостите останаха с човек по-малко. Лео Йостигор изпусна Афена-Гиян и появилият се на почивката млад норвежец беше изгонен с директен червен картон. В 91-та минута Николо Дзаниоло отбеляза дългоочаквания гол за Рома, но ВАР бързо прекрати радостта на домакините и отмени гола. Като за капак на равенството 0:0, Дзаниоло бе изгонен с червен картон в 95-та минута.