Рома най-после с победа

Рома и Каляри изиграха двубой от 22-ия кръг на Серия "А". Домакините успяха да победят с 1:0 и да прекратят лошата серия от равенство и две загуби. След днешната среща Рома заема 6-то място, а Каляри е сред последните 3 във временното класиране.

Единственият гол дойде в 33-та минута след изпълнена дузпа за "вълците". Тя бе отсъдена за игра с ръка на Енрике Далберт. На бялата точка застана Серджо Оливейра, който вкара дебютния си гол в дебютния си мач за Рома за 1:0.

Второто полувреме бе по-силно за домакините. В 66-та минута Верету си освободи пространство за изстрел. Краньо обаче внимаваше и съхрани шансовете на Каляри. В 74-та минута Дзаниоло се оказа в добра стрелкова позиция. Неговият удар обаче премина покрай целта.