Милан все дербито срещу Рома (видео)

Милан постигна победа с 3:1 при домакинството си на Рома от междинния 20-и кръг в Серия А.

В 7-ата минута се стигна до намесата на ВАР, след като Тами Ейбрахам блокира с ръка силен шут. Реферът отсъди наказателен удар, а Оливие Жиру се справи със задачата да отбележи в мрежата на Патрисио.

В 17-а минута Оливие Жиру нацели гредата, пропускайки отличен шанс. Само секунди по-късно Жуниор Месиас обаче не направи никаква грешка при добавката и хвърли феновете на "Сан Сиро" на крака за 2:0.

В 40-ата минута, при едно изпълнение на корнер - Пелегрини стреля отдалеч, а Ейбрахам отклони топката и така върна едно попадение в полза на "вълците".

Домакините започнаха втората част вдъхновено, като в 51-ата минута Диас разтресе напречната греда. Последваха силни изяви на вратаря Майк Менян. Ситуацията за Рома се усложни допълнително, след като "вълците" останаха с човек по-малко четвърт час преди края. Рик Карсдорп направи поредното си нарушение, което заслужено бе "възнаградено" с втори жълт картон от рефера Кифи. Неправомерните действия бяха срещу Тео Ернандес.

В 82-ата минута влезлият като смяна Златан Ибрахимович пое топката с гърди и изведе Леао, който с мощен удар покачи резултата на 3:1.

В добавеното време Манчини фаулира Леао и също си изкара втори жълт и съответво червен картон, а "росонерите" получиха правото да изпълнят дузпа. Ибрахимович обаче пропусна и това бе всичко в мача.